fbpx

אודותי

כשחיבור נכון..

הכל נכון!

כשחיפשתי את מילת הצופן של הדבר אותו אני אוהבת לחקור ולמצוא, או לעזור לאחרים להתחבט ולפגוש.. מה יוצר את האינטראקציה האנושית, האישית, הפנימית, או את הדיוק האומנותי בתאטרון ובדרמה אזי המילים -חיבור נכון - הכו בי בפשטותן. החיבור המרתק שנוצר ככשכל החלקים ״מתישבים״, מוצאים את מקומם והופכים לשלם למרות הסטירות הפנימיות כביכול.
לאחר 25 שנות יצירה ועשייה,רילוקיישן בברצלונה, שם זכיתי למנוחה, למפגש עם סדנאות נוספות בחו"ל, ובעיקר לאפשרות "לחשב מסלול מחדש", שבתי לארץ כדי לכונן סדנאות בדרך של חיבור נכון, הקורונה עכבה בדרכה... אך גם נתנה זמן להתאקלם ולחדד מהו החיבור הכי נכון לי, ואיזה חיבורים מציעות הסדנאות שלי מתוך מגוון ההכשרות בשילוב חווית התיאטרון.

הדרך

משחק, תנועה ומודעות

ניהלתי תיאטרון חברתי בחיפה בשם תיאטרון חי-פה, במשך עשרים וחמש שנים ובו הנחתי, וביימתי סדנאות מבוגרים. בצד לימודי משחק שזרתי כלים תומכי יצירתיות ומודעות עצמית. בסוף כל שנה העלנו יצירה לבמה, עיבוד למחזה או כתיבה מקורית ואף זכינו לשבחים רבים. (בבלוג מאמרים אצרף את הסיפור הייחודי של תאטרון חי-פה וגלריית הצגות.) ובכל זאת אם תשאלו את רוב האנשים למה התמידו בסדנאות של תיאטרון חי-פ'ה שלוש, חמש או שבע שנים, הם יספרו לכם בעיקר על הדרך, על שילוב לימודי מישחק ברמה מיקצועית גם אם מדובר באנשים שתאטרון לא הפך למקצוע ממנו הם מתפרנסים, על תהליך אישי ויצירתי ומקרב לבבות, על השפעת התהליך על החיים של כל אחד ואחת מהם. מפגש אנושי מרתק ויצירתי, מפגש שאנחנו מאוד זקוקים לו לחוסן הפנימי, לשמחת חיים.

חיבור מתוך החוויה

לא רק מדברים על זה ...עושים את זה

"בחיבור נכון" אשזור כלים מתוך התמחויות מעולם התיאטרון, דינאמיקה קבוצתית, שיטת "תדרים בתנועה" להעצמה אישית, ועוד בצד התבוננות שיטתית בהירה על חיינו, על אופן תפקוד המנגנון הרגשי שלנו, על השפעתו על מערכות יחסים, על שינוי דפוסים שמעכבים אותנו. כל אלה על מנת כדי להטמיע בגוף ובנפש שינוי, חיוניות של יצירה, וארגון פנימי מחודש. שינוי שלפעמים הפסקנו להאמין שהוא אפשרי.

אימון אישי

החיבור שהכי נכון לך !

לימודי אימון בשיטת ״התדר״ יצרו דרך לאימון אישי ונוספו למאגר הכלים אשר מטרתם ליצור חיבור נכון לאהבה עצמית ולאמונה בעצמך, ליכולות האישיות המיוחדות שלך, גם לאלה שכבר נשכחו או נתפסות כמובנות מאליהן. חיבור לרגשות המוצפים או אלה המודחקים. חיבור נכון לילד שבך הסקרן, הנועז, זה הבוכה ואפילו הבכיין. חיבור נכון ליצירתיות שבנו שמבקשת ביטוי זורם וקל, מלא בצבעים ומעורר חושים, אולי בתנועה אולי בסיפור או בכתיבה אינטואטיבית.

חיבור נכון ללב ולרגש ובאיזון להבנה העמוקה מהי טובתך הגבוהה. חיבור נכון זהו אותו חיבור נוכח וחיוני בכל רגע, אותו אנו נוטים לאבד בין שבילי החיים והציפיות מאיתנו.

רוני2

רוני קינן

רוני קינן תואר שני (אוניברסיטת ת"א, חיפה) מנחה סדנאות מבוגרים ובימאית מנוסה, ניהלה את תאטרון חי-פה מזה 25 שנה, וכיום תומכת כיו"ר העמותה לקידום תיאטרון חברתי בחיפה. בעלת הסמכה לדינאמיקה קבוצתית, "תדרים תנועה" להעצמה אישית, כתיבה יוצרת, דימיון מודרך,יוגה צחוק. לימדה בסמינר אורנים, אוני' חיפה. הנחתה סדנאות לארגונים. מאמנת אישית בשיטת "התדר". כרגע בתל אביב ויוצאת לדרך עם ״סדנת שחקן יוצר מתוך עצמו״ ועוד..