מי אני?

חיבור

חיבור נכון, מיוחד לכל אחד מאיתנו

עקב רילוקיישן של אישי האהוב לברצלונה, זכיתי לזמן מנוחה, למפגש עם סדנאות נוספות, הפעם בחו"ל, ובעיקר לאפשרות "לחשב מסלול מחדש", לבדוק מה הדבר איליו אני מתגעגעת ודרכו אוכל להביא את המיטב שבי. חיפשתי את מילת הצופן של הדבר אותו אני אוהבת לחקור ולמצוא,או לעזור לאחרים להתחבט ולפגוש..ואאוריקה, מצאתי- חיבור!

הכי נכון

לא סתם חיבור, אלא החיבור שהכי נכון לך !

חיבור נכון לאהבה עצמית ולאמונה בעצמך, ליכולות האישיות המיוחדות שלך, גם לאלה שכבר נשכחו או נתפסות כמובנות מאליהן. חיבור לרגשות המוצפים או אלה המודחקים. חיבור נכון לילד שבך הסקרן, הנועז, זה הבוכה ואפילו הבכיין. חיבור נכון ליצירתיות שבנו שמבקשת ביטוי זורם וקל, מלא בצבעים ומעורר חושים, אולי בתנועה אולי בסיפור או בכתיבה אינטואטיבית.

חיבור נכון ללב ולרגש ובאיזון להבנה העמוקה מהי טובתך הגבוהה. חיבור נכון זהו אותו חיבור נוכח וחיוני בכל רגע, אותו אנו נוטים לאבד בין שבילי החיים והציפיות מאיתנו.

שינוי

שינוי שלפעמים הפסקנו להאמין שהוא אפשרי

בצד התבוננות שיטתית בהירה על חיינו, על אופן תפקוד המנגנון הרגשי שלנו, על השפעתו על מערכות יחסים, על שינוי דפוסים שמחבלים בנו עצמנו, "בחיבור נכון" אשזור כלים מתוך התמחויות מעולם התיאטרון, דינאמיקה קבוצתית, שיטת "תדרים בתנועה" להעצמה אישית, ועוד . כל אלה על מנת כדי להטמיע בגוף ובנפש את התובנות וליצור ארגון פנימי מחודש.זו בעצם המשמעות של שינוי בחיינו, שינוי שלפעמים הפסקנו להאמין שהוא אפשרי.

הדרך

דרך המיפגש האנושי

ניהלתי תיאטרון חברתי בחיפה בשם תיאטרון חי-פה, במשך עשרים וחמש שנים ובו הנחתי, וביימתי סדנאות מבוגרים. בצד לימודי משחק שזרתי כלים תומכי יצירתיות ומודעות עצמית. בסוף כל שנה העלנו יצירה לבמה, עיבוד למחזה או כתיבה מקורית ואף זכינו לשבחים רבים. ובכל זאת אם תשאלו את רוב האנשים למה התמידו בסדנאות של תיאטרון חי-פ'ה שלוש, חמש או שבע שנים, הם יספרו לכם בעיקר על הדרך, על תהליך אישי ויצירתי ומקרב לבבות, על השפעת התהליך על החיים של כל אחד ואחת מהם. זהו המפגש האנושי העמוק, מפגש שאנחנו מאוד זקוקים לו לחוסן הפנימי, לשמחת חיים.

רוני2

רוני קינן

רוני קינן תואר שני (אוניברסיטת ת"א, חיפה) מנחה סדנאות מבוגרים ובימאית מנוסה, ניהלה את תאטרון חי-פה מזה 25 שנה, וכיום תומכת כיו"ר העמותה לקידום תיאטרון חברתי בחיפה. בעלת הסמכה לדינאמיקה קבוצתית, "תדרים תנועה" להעצמה אישית, כתיבה יוצרת, דימיון מודרך,יוגה צחוק. לימדה בסמינר אורנים, אוני' חיפה. הנחתה סדנאות לארגונים. מאמנת אישית בשיטת "התדר". מתגוררת בברצלונה ונערכת לקראת שובה לארץ.