חיבור נכון

אימון אישי בשיטת התדר

חיבור נכון באימון אישי עם רוני קינן

הדרך של “חיבור נכון” יוצרת קשר במהלך האימון האישי בין עולמות הרגש המודעים לאלה שאינם מודעים וגלויים לנו. בעזרת טכניקות מעולם התיאטרון, דימיון מודרך ועוד, העולם הרגשי שאינו מודע הופך למודע ונגיש ובעזרתו נוכל להבין את מכלול ההשפעות על חיינו, התנהגותנו ובחירותנו בהווה.  הדרך של “חיבור נכון”  נשזרת בעבודה עם שיטת “התדר” הכוללת את אבחון התדר האישי שלך, גילוי ייחודי של המהות המולדת שלך, אימון ותובנות חדשות לגבי דרך הפעולה של “המנוע הרגשי”. החיבור הנכון לעצמך הוא הגילוי המשמעותי ביותר כדי לנווט את חייך למערכות יחסים תומכות, ואל היעדים החשובים בעיניך.

כל סדרת מפגשים של אימון אישי לחיבור נכון לעצמך מחולקת לשני שלבים:

השלב הראשון מיקוד ואבחון:

1.תהליך ממוקד מטרה –במפגש הראשון נמקד מטרות ברות השגה. נתמקד גם במטרה פנימית (איך אני רוצה להרגיש?) וגם מטרה חיצונית (איך השינוי יראהבמציאות).

2. איבחון המהות האישית והמולדת שלך – לאורך 2 מפגשים נוספים מתקיים אבחון בשיטת התדר, אשר יוצר מפה אישית המלמדת על הנטיות והאיפיונים אתם נולדת . מפה זו מאפשרת לגשת לטיפול בקשיים מתוך ראייה חדשה,וקבלה עצמית.השגת המטרות תוכל להיות אפשרית יותר מתוך חיזוק החיבור “למתנות” שלך, לאיזון המתאים לך ולמהות המולדת שלך. 

השלב השני כולל אימון והטמעה:

1. כלים להתמודדות – במהלך האימון נחשף עולמנו הרגשי על שכבותיו ומורכבותו. נרכשים כלים המובילים להתיחסות והתנהלות רגשית שונה במערכות היחסים וביחס לשינויים אותם את/ה מבקש/ת להביא לחייך

2. הפנמה בעזרת חוויה – בעזרת תרגילים נבחרים מעולם התיאטרון משחקי תפקידים, דימיון מודרך, כתיבה יוצרת, נוכל לפגוש את עולמנו הרגשי בבהירות.חלק נוסף בתירגול מוביל לחשיבה מודעת, המקדמת ויוצרת מציאות. (בסיום 12 מפגשים נוכל לערוך “בדק בית” לגבי ההתקדמות שהושגה)

לפירוט, מהו התדר האישי, כיצד מאבחנים את התדר האישי , מה עוד קורה בכל שלב, המשיכו לקרוא…

תחומי ההתמחות באימון אישי

כל אחד מאיתנו נמצא בשלב אחר בחיים וחווה משברים והתמודדויות אחרות,
ניסיון רב השנים שלי בליווי אנשים אפשר לי לפתח תחומי התמחות ממוקדים ...

מהו התדר האישי?

התדר האישי שלך הוא כמו המשקפיים האישיים שדרכם אתה חווה את העולם. ידיעת התדר האישי ומאפיניו עוזרת לנו להבין את הסיבות לתיפקודנו בדרך מסוימת ולא אחרת בחיים, במערכות יחסים, ביחסי העבודה. מה בעצם מנהל אותנו?

אבחון התדר האישי מאפשר חשיפה של המהות המולדת שלך, הנטיות ואפיוני הבסיס של כל אחד. מכאן הבנה עמוקה איך מתנהלים חייך כאשר הם במיטבם וכאשר אינם במיטבם. האימון, התהליך הרגשי נוגע ברבדים עמוקים, מחבר אותך לאותה מהות החבויה לעיתים מאחורי הררי ציפיות והשפעות, מעצים את היכולת לקבל את עצמך ולהבין את מכלול הנטיות הרגשיות שלך, מספק כלים אשר יובילו אותך לחווית חיים חדשה  בזוגיות, במשפחה, ביחסי העבודה. הכלים ילוו אותך בהמשך הדרך למימוש עצמי, חיוניות ושמחה.
_MG_1872

איך מאבחנים את התדר האישי?

את התדר מאבחנים באמצעות חוש הריח. מוזר, מעניין? ובכל זאת, חוש הריח הינו החוש היחידי שעוקף את הראציונאל, והתגובה, משיכה או דחייה לריח לא מוכר- קשורה לגמרי לאישיות. את השיטה המציאה שוש מניקס, נטורפטית, קאוצרית, מתקשרת ועוד.. לאחר שנים של מחקר וסטיסטיקות הצליחה ליצור 11 תמציות ריח, כל אחד קשור בטיפוס אחר של אישיות.

רק אחרי שאבחנתי יותר ויותר חברים, בני משפחה, מתאמנים שאינם מוכרים לי, התרגשתי לראות את מידת ההתאמה. המאובחנים עצמם נדהמים מהתאור המדויק ,המסביר גם רגישויות ואזורי פגיעות אופיניים. שלב האבחון אמנם מהווה חוויה מלמדת בפני עצמה אך עדיין הינו רק בבחינת מפוי ראשוני מה עובד בחיי המאובחן ומה פחות. השיטה כולה מחולקת ל3 שלבים בסדרה הראשונה:

אם נכון גם לך להכיר את המהות שלך, את הכוחות שבך, להסכים לפגוש את האמת הרגשית שלך, להבין למה מערכות יחסים או תחומים מסוימים לא עובדים לך, זה הזמן ליצור חיבור מחדש, חיבור נכון ומכוון יותר לעצמך.

2 שלבים לחיבור נכון לעצמך:

שלב ראשון:

מטרות -איך תרצה שחייך יראו בעקבות האימון? אבחון – מיפגש עם המהות המולדת שלך.

  • ניפגש לשיח הכרות עמוק, מתוכו תבחר מטרה משמעותית לך, לאושרך, ליעודך או למערכות היחסים בחייך. 
  • אבחון לאורך שני מפגשים. נאתר מהו התדר המולד שלך, נזהה כיצד מאפיינים אלה באים לביטוי בחייך, בדפוסים, בהרגלים, בערכים, כשהנך במיטבך ולהפך.

שלב שני:
אימון – להרגיש מבלי שהרגש ינהל אותנו. הטמעה – בעזרת כלים יצירתיים יוצרים מציאות חדשה

  • ביטוי רגשי מלא בעזרת כלים מגוונים מתחום התיאטרון, משחקי תפקידים דימיון מודרך ועוד, המאפשרים לפגוש נקודות צומת מכוננת בחייך, “ולפרק חסמים.”
  • כיצד לכונן ולכוון את עצמך כדי לנוע אל המטרות החשובות בחייך
  • איך לחזק את הרצון והאמונה, מתוך חיבור אמיתי למהות שבך, לתדר האישי שלך
  • האימון מאפשר לא רק להבין את עצמנו בעזרת הראש, אלא גם לפגוש את איזורי הכאב החבויים אי שם “בארכיון” הרגש. ננסה לחוות מחדש את הכאב כדי לפרק את העומס והגודש. האימון מפתח אמון בעצמי ,ביכולות היחודיות, ומכאן בחירות מתוך חיבור נכון לרצון משמעותי, התפתחות וצמיחה, יחסים של אהבה, שמחה, ושלוה.

הפגישה שלי עם " התדר"

שנים הנחתי סדנאות בעצמי ושנים השתתפתי בעצמי בסדנאות כדי לספוג ולהכיר עוד דרך ועוד תפיסה, לחוות עוד כלי ועוד שיטה. קראתי המון ועדיין... המסע נמשך, מין חיפוש אין סופי אחר האור הזה שימשוך אותי למעלה ברגעי האפלה. כל דבר שלמדתי תרם בעיתו ובכל זאת היה חסר לי חלק בפאזל. כשחשתי שאני מדקלמת קלישאות, אבל דברים לא באמת עובדים לי... כשהעצב כיסה אותי למרות שבכל כוחי נסיתי לפנות אותו, לדבר איליו, לבקש שיעזוב אותי כי... מה, מה כבר קרה? נשלח אלי מסר "מהתדר", מהמניקסים, פשוט הגיעו במייל מספר שיעורים ושבו את ליבי.

בהמשך הבנתי שהיה זה העומק, הכבוד המלא לכל תו ותג של רגש, ההבנה העמוקה לסיפור שלי. פגשתי את הבורות ללא הכחשות , ובעזרת האימון למדתי איך לצאת מהם, הכרתי את הכוחות ואת היכולת להתנהל אחרת ברכות ובבהירות.