4 סיבות בגללן אנחנו מציבים תנאים לאהבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

כמה מאיתנו מכירים את התחושה כאילו זכינו לאהבה רק אם עמדנו בכל מיני תנאים?

כמה מאיתנו מכירים את ההרגשה הזו כחווית ילדות: אם תהיי/ה בסדר תזכי/ה לחיבוק ,לעידוד, לנשיקה שלא נדבר על פרס או תמורה כגון, רשות לצאת לטיול, קניית בגד או צעצוע, מכשיר שחשוב לנו ועוד.. זוכרים?

1.סיבה ראשונה -בלי שנשים לב נוצר איזה קשר גורדי אצל רבים מאיתנו, בין "להיות בסדר" או "להיות מספיק טוב לבין להיות ראוי לאהבה. בלי שנשים לב, אנחנו עלולים לשכפל סוג כזה של יחסים עם הילדים שלנו. גם בייחסינו עם חברים, בעבודה ובעיקר ביחסיינו הזוגיים אנחנו יוצרים התניות, כלומר יוצרים קשר,

2.  הסיבה השניה הינה הקשר השגוי  שובנו אוחזים בו, שיוצר תלות ותנאי בין מענה לצרכים האישיים . למשל, רק אם אתה עושה בשבילי,אומר לי, מתאמץ עבורי וכו…אז..אתה באמת אוהב אותי. מבלי שנשים לב, או בשפה אחרת בלי שנהיה מודעים, למרות שכל אחד מאיתנו שואף כל הזמן למצרך הבסיסי הזה – להתברך בתחושת הביטחון של אהבה ללא תנאים… אנחנו בעצמנו מערימים תנאים מכשילים, יוצרים התניות ומחפשית הוכחות 

3.מנגנוני ההישרדות שלנו יכולים לבלבל אותנו בקלות-לכל אחד איזורי רגישות אשר נוצרו עקב נסיבות חייו, ובגלל התדר שלו- (המאפינים המולדים שלו) למשל נטיה לביקורת, ריבוי הערות, או תלונות מתמידות יכולות להתפרש  בקלות כחוסר אהבה. (אני פוגשת באימונים אישיים את הפרשנות הזו אצל גברים למול נשים שנתפשות כמתלוננות סדרתיות או שרוצות כל הזמן "לתקן אותם"

4. יש לנו שפות שונות של אהבה, יש לנו שדרים שלעיתים עלולים "להעלים" את האהבה מעיני האחר.  מעשה שהאחד עושה לא נראה בעיני האחר/ת כסימן של אהבה אלא כעיניין שגרתי, ברור מאיליו וכך נוצר תסכול מצטבר.

היריעה קצרה ובאה בעיקר להאיר ולעורר לרגע התבוננות, במה תלויה אהבתך לחברך, לילדך, לבן/בת זוגך? מה או מי גורם לך באמת לסבל? האם קיימת התנייה לא מודעת? האם בדקת לאחרונה מה "המחיר" שלה ?

לא  העמקתי כרגע בשאלות חשובות נוספות האם קימת באמת אהבה ללא תנאים..האם אפשרית אהבה  מתקיימת בכל מחיר, האם אהבה יכולה להיות כזו שמתעלמת ממני ומצרכי?

נוסיף גם שאלה קשה יותר, האם יתכן שאסבול ביחסי אהבה או שאולי נכון שיהיו גבולות לסבל או לכאב גם כשיש אהבה…? 

אימון אישי – זו הזדמנות להתבוננות במערכות היחסים שלי.

היכן איזורי הרגישות והתלות שלי בהוכחות מתמידות

והיכן באמת מתקיים דיאלוג  בין שניים והתאמה לצרכים, בלי איום,אשמה..

אני רוצה להזמין אותכם לאימון אישי אשר כולל אבחון התדר האישי שלך- את המאפינים המולדים בזכותם שפת האהבה והתקשורת שלך תהיה שונה מהאחר. האימון מאפשר להבין מה קורה ביחסי האהבה שלנו, במערכת הפרשנויות וההתניות הסמויות

ביחסינו עם עצמנו, עם האנשים הקרובים והחשובים בחיינו.

למידע נוסף על אימונים אישיים>>

לסדנת התפתחות אישית באמצעות תאטרון – שחקן יוצר מתוך עצמו

סדנת תאטרון- מיומנויות משחק והתפתחות אישית

למה דוקא באמצעות תיאטרון?

תיאטרון, אומנות שעוסקת ביחסים, בדיאלוג עם הזולת ואפילו עם מגוון הקולות בתוכנו. זו הזדמנות לתת ביטוי לילד שבתוכנו, גם לאוהב והנועז וגם לעצוב ולממורמר.           

תיאטרון מאפשר להסיר תפיסות עולם שהעמסנו על עצמנו ואולי כבר אינן משרתות אותנו יותר. לתיאטרון יש כלים המזמינים תגובה מיידית אינטואטיבית וכך עוקפים את המסננים של הראש והשכל וכך ניתן לפרק חסמים ביתר קלות.

האם ישנה אהבה ללא תנאים? האם תנאים באהבה אינם מילכוד?

כמה מאיתנו מכירים את התחושה כאילו זכינו לאהבה רק אם עמדנו בכל מיני תנאים?

כמה מאיתנו מכירים את ההרגשה הזו כחווית ילדות: אם תהיי/ה בסדר תזכי/ה לחיבוק ,לעידוד,

לנשיקה שלא נדבר על פרס או תמורה כגון, רשות לצאת לטיול, קניית בגד או צעצוע, מכשיר

שחשוב לנו ועוד… זוכרים?

בלי שנשים לב נוצר איזה קשר גורדי אצל רבים מאיתנו, בין "להיות בסדר" או "להיות מספיק טוב לבין להיות ראוי לאהבה.

בלי שנשים לב, אנחנו עלולים לשכפל סוג כזה של יחסים עם הילדים שלנו,

גם בייחסינו עם חברים, בעבודה ובעיקר ביחסיינו הזוגיים אנחנו יוצרים התניות, כלומר יוצרים קשר, תלות ותנאי בין מענה לצרכים האישיים (רק אם אתה עושה בשבילי,אומר לי, מתאמץ עבורי וכו…אז…) לבין אהבה.מבלי שנשים לב, או בשפה אחרת בלי שנהיה מודעים, למרות שכל אחד מאיתנו שואף כל הזמן למצרך הבסיסי הזה – להתברך בתחושת הבטחון של אהבה ללא תנאים… אנחנו בעצמנו מערימים תנאים מכשילים.

 

האם קימת אהבה ללא תנאים?

אפשר להעמיק ולשאול, האם יש כזה דבר אהבה ללא תנאים? האם אפשרית אהבה, בכל מחיר? האם אהבה יכולה להיות כזו שמתעלמת ממני ומצרכי?

האם יתכן שאסבול ביחסי אהבה? אולי נכון שיהיו גבולות לסבל או לכאב גם כשיש אהבה? היריעה קצרה ובאה בעיקר להאיר ולעורר לרגע התבוננות, במה תלויה אהבתך לחברך, לילדיך, לבן/בת זוגך? מה או מי גורם לך באמת לסבל? האים קיימת התנייה לא מודעת? האים בדקת לאחרונה מה ״המחיר״ שלה?

מנגנוני ההישרדות שלנו יכולים לבלבל אותנו בקלות. יש לנו שפות שונות של אהבה, יש לנו שדריםשלעיתים עלולים להעלים את האהבה מעיני האחר. לכל אחד אזורי רגישות אשר נוצרו עקב נסיבות חייו, ובגלל התדר שלו- המאפינים המולדים שלו, למשל דיבור נוזף, ריבוי הערות, ביקורת, תלונות מתמידות יכולות להתפרש כחוסר אהבה בקלות. 

אימון אישי – ההזדמנות להתבוננות במערכות היחסיםאני רוצה להזמין אתכם לאימון אישי אשר כולל אבחון התדר האישי שלך.

את המאפינים המולדים בזכותם שפת האהבה והתקשורת שלך תהיה שונה מהאחר. האימון מאפשר להבין מה קורה ביחסי האהבה שלנו, במערכת הפרשנויות וההתניות הסמויות ביחסינו עם עצמנו, עם האנשים הקרובים והחשובים בחיינו

 

למידע נוסף על אימונים אישיים>>

סדנת התפתחות אישית באמצעות תיאטרון

אלה מבינכם שאוהבים ליצור תהליכי שינוי בחיים בעזרת קבוצת עבודה אינטימית מוזמנים לסדנת התפתחות אישית באמצעות תאטרון שתחל בחודש אפריל. בסדנה  נעמיק להתבונן במערכות היחסים שלנו, עם עצמנו, עם אחרים ונכיר כיצד ציפיות מכשילות יוצרות תנאים מכשילים ביחסי אהבה שכולנו זקוקים להם.

 לסדנת התפתחות אישית באמצעות תאטרון

סדנת תאטרון- מיומנויות משחק והתפתחות אישית

למה דוקא באמצעות תיאטרון?

תיאטרון, אומנות שעוסקת ביחסים, בדיאלוג עם הזולת ואפילו עם מגוון הקולות בתוכנו.

זו הזדמנות לתת ביטוי לילד שבתוכנו, גם לאוהב והנועז וגם לעצוב ולממורמר.

תיאטרון מאפשר להסיר תפיסות עולם שהעמסנו על עצמנו ואולי כבר אינן משרתות אותנו יותר.

לתיאטרון יש כלים המזמינים תגובה מיידית אינטואטיבית וכך עוקפים את המסננים של הראש

והשכל וכך ניתן לפרק חסמים ביתר קלות.